43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Прогресу,7
 
 
Департамент фінансів
Волинської обласної державної адміністрації
 
 
[ Вітаємо Вас на нашому оновленому веб-сайті. Всі зауваження, побажання та пропозиції по роботі веб-сайту надсилайте на електронну адресу post@gfin.voladm.gov.ua ]
 
 
Курси валют

Курс доллара     Погода в Луцке
Голосування
Чи задоволені Ви рівнем своїх доходів?
Про підсумки виконання бюджету області за 2019 рік

 За оперативною інформацією за 2019 рік до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 4974,1 млн грн власних доходів або 102,8 відсотка до призначень на рік. Обласний бюджет за власними доходами загального фонду виконаний на 100,7 відсотка, понад план залучено 5,2 млн гривень.

 Порівняно з 2018 роком доходи зведеного бюджету області зросли на понад 683 млн грн або на 15,9 відсотка, у тому числі доходи обласного бюджету - на 46,3 млн грн або на 6,7 відсотка.

 Надходження податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та плати за землю, які є основними бюджетоутворюючими платежами місцевих бюджетів області, склали відповідно 3218,8; 570 та 443,7 млн грн і перевищують надходження за відповідний період минулого року у 1,2 раза.

 В цілому по області забезпечено виконання усіх запланованих показників власних надходжень, крім плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів (недоотримано 15,3 млн грн) у зв'язку із забороною розміщувати у 2019 році кошти загального фонду на депозитних рахунках в банківських установах згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 53 «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках». До плану надходжень акцизного податку з виробленого та ввезеного на митну територію України пального та плати за надання адміністративних послуг недоотримано відповідно 8,9 і 5,3 млн грн у зв'язку із зниженням обсягу надходжень порівняно з 2018 роком по акцизному податку в цілому по Україні та зменшенням кількості звернень на оформлення закордонних паспортів.

 За оперативними даними в цілому по місцевих бюджетах області протягом минулого року на видатки додатково спрямовано за рахунок перевиконання доходів загального фонду понад 342,0 млн грн, у тому числі з обласного бюджету - 10,7 млн гривень. Це дало змогу вирішити ряд питань щодо забезпечення фінансування витрат на заробітну плату, медикаменти, продукти харчування та енергоносії, а також здійснити важливі витрати капітального характеру.

 У ході виконання місцевих бюджетів упродовж минулого року на особливому контролі органів влади та самоврядування області усіх рівнів було питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Проведені на місцях заходи з оптимізації непершочергових витрат, упорядкування штатної чисельності бюджетних установ, спрямування власних доходів місцевих бюджетів дали можливість частково врегулювати питання забезпеченості асигнуваннями видатків на заробітну плату.

 Крім того, наприкінці 2019 року з державного бюджету область отримала додаткові ресурси освітньої (2,8 млн грн), медичної (31,4 млн грн) субвенцій, стабілізаційної дотації (9,9 млн грн); була розподілена частина додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я (42,5 млн грн); за Урядовими рішеннями проведений перерозподіл між місцевими бюджетами окремих субвенцій, за рахунок чого збільшено обсяг освітньої субвенції ще на суму 10,2 млн гривень.

  Такий комплекс заходів як на місцевому, так і на державному рівнях, забезпечили виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери області відповідно до вимог чинного законодавства. Станом на 01 січня 2020 року, за оперативною інформацією, кредиторська заборгованість за вказаною статтею витрат відсутня.

  У 2019 році з державного бюджету перераховано усього 9,2 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що складає 96,5 відсотка до призначеного на відповідний період.

 В область надійшли у повному обсязі усі передбачені у державному бюджеті дотації та субвенції, крім тих, які фінансуються з урахуванням фактичних нарахувань відповідних витрат (субвенції на реалізацію державних програм соціального захисту та для здійснення заходів виконання спільного з міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту „Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей").

 Із загального обсягу ресурсу, переданого з державного бюджету, у минулому році місцеві бюджети області отримали на здійснення капітальних та інших витрат, пов'язаних з розвитком області, у цілому близько 1,1 млрд гривень.  

 Протягом року місцевим бюджетам області з обласного бюджету за пропозиціями депутатів обласної ради виділено у цілому 21,6 млн грн цільових субвенцій за 160 напрямками. Станом на 01 січня 2020 року за пропозиціями органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій з обласного бюджету перераховано 20,5 млн грн, що складає 96 відсотків до передбачених на рік показників. Невикористані кошти у сумі майже 694 тис. грн повернено до обласного бюджету.

  За підсумками року на рахунках обласного бюджету знаходиться у цілому 358,1 млн гривень. При цьому, обсяг вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету, який може бути спрямований на вирішення основних проблемних питань області, складає 44,7 млн гривень.        

 В області забезпечено належний стан затвердження місцевих бюджетів на 2020 рік. У визначені бюджетним законодавством терміни (до 25 грудня включно) з 257 місцевих бюджетів області затверджено 248 або 96,5 від їх загальної кількості. Станом на сьогодні залишаються неприйнятими обласний та Маневицький районний бюджети, які місцевими державними адміністраціями підготовлені і внесені на розгляд рад та, разом з тим, відхилені відповідними органами місцевого самоврядування. У цілому по Україні залишаються неприйнятими ще обласні бюджети у Тернопільській та Сумській областях.

 Відповідно до наказу Мінфіну від 26.12.2019 року №568 „Про підготовку річного звіту про виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік"" детальний звіт про виконання місцевих бюджетів області за 2019 рік має бути поданий Мінфіну департаментом фінансів облдержадміністрації 14 лютого 2020 року. 

 

 
 
   
 
 
Технічна підтримка Веб-студія ТРЕК Дія. Цифрова освіта Волинська обласна державна адміністрація Веб-портал органів виконавчої влади Інтернет-представництво Президента України