43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Прогресу,7
 
 
Департамент фінансів
Волинської обласної державної адміністрації
 
 
[ Вітаємо Вас на нашому оновленому веб-сайті. Всі зауваження, побажання та пропозиції по роботі веб-сайту надсилайте на електронну адресу post@gfin.voladm.gov.ua ]
 
 
Курси валют

Курс доллара     Погода в Луцке
Голосування
Чи задоволені Ви рівнем своїх доходів?
Обласній раді подано доопрацьований проект обласного бюджету на 2018 рік

Враховуючи ухвалення 7 грудня цього року Закону України „Про Державний бюджет України на 2018 рік”, обласною державною адміністрацією внесено на розгляд обласної ради доопрацьований проект рішення „Про обласний бюджет на 2018 рік”.

Загальний обсяг фінансових ресурсів обласного бюджету складе у 2018 році 8382,3 млн гривень. За рахунок міжбюджетних трансфертів у 2018 році з обласного бюджету буде здійснено більше 80 відсотків усіх витрат. При цьому, із загального обсягу фінансового ресурсу обласного бюджету 4466,7 млн грн, або більше 53 відсотків складають субвенції з державного бюджету на виконання програм соціального захисту та соціального забезпечення, які підлягають передачі бюджетам органів місцевого самоврядування.

Доходна частина обласного бюджету на 2018 рік за власними доходами сформована в загальній сумі 1551,5 млн грн, у тому числі 642,0 млн грн складають доходи загального фонду та 909,5 млн грн – спеціального фонду.

За рахунок доходів загального фонду обласного бюджету у цілому у 2018 році буде здійснено 1804,9 млн грн витрат, з яких 1736,5 млн грн – видатки загального фонду, 63,7 млн грн – видатки бюджету розвитку, 4,7 млн грн – надання кредитів. Витрати спеціального фонду без урахування витрат за рахунок коштів, що передаються з загального фонду, складуть 1631,9 млн гривень.

У доопрацьованому проекті рішення враховано наступні зміни, пов’язані з прийняттям державного бюджету на наступний рік.

У доходній частині обласного бюджету враховано зменшення на 10 691,1 тис. грн базової дотації з державного бюджету (зменшення відбулось у зв’язку з включенням до розрахунку дотації кількості облікованих внутрішньо переміщених осіб станом на 1 жовтня 2017 року).

За податком на доходи фізичних осіб планові надходження збільшуються на 2 533,4 тис. грн у зв’язку з переглядом Мінфіном прогнозних надходжень податку по Україні на 0,6 відсотка. У проекті обласного бюджету, поданого обласній раді, надходження податку на доходи фізичних осіб заплановані з ростом на рівні попереднього прогнозу Міністерства фінансів України.

У зв’язку із зміною відсотка зарахування до обласного бюджету з 50-ти до 45  рентної плати за спеціальне використання води, відповідні находження зменшуються на 408,8 тис. гривень.

Надходження освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам збільшуються на 15 920,0 тис. грн для забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти студентами вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації державної та комунальної власності.

Надходження медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення нецільових витрат збільшуються на 9 024,8 тис. грн та зменшуються на 2 450,8 тис. грн для здійснення цільових видатків  на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу. Вивільнений ресурс пропонується спрямувати на підвищення рівня забезпеченості фінансовими ресурсами витрат на утримання обласних закладів охорони здоров’я (у поданому проекті рішення обласної ради рівень забезпеченості асигнуваннями поточних видатків становить у середньому 60% до рівня 2017 року).

Зміни обсягу фінансового ресурсу загального фонду обласного бюджету пов’язані також зі змінами у переліку витрат, які здійснюються з обласного бюджету, та на які були заплановані бюджетні призначення у поданому раніше проекті рішення про обласний бюджет на 2018 рік.

Видатки на утримання ветеринарних лабораторій та ветеринарних лікарень з 01.01.2017 року передаються на державний бюджет, внаслідок чого за загальним фондом обласного бюджету вивільняється 26 370,3 тис. гривень.

На державному рівні прийнято рішення щодо передачі з наступного року на фінансування з обласних бюджетів виключно вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації, які є самостійними юридичними особами. Як наслідок, кількість таких закладів, видатки на які мають бути враховані у обласному бюджеті, зменшується з 10 до 3-х, та вивільняється обсяг фінансового ресурсу на загальну суму 70 548,595 тис. гривень. 

У зв’язку із збільшенням освітньої субвенції для утримання ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та відмови від передачі на видатки обласного бюджету 7-ми відповідних закладів, пропонується вивільнити 30 000 тис. грн додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, попередньо врахованої у видатках обласного бюджету. Відповідні кошти пропонується залишити нерозподіленими для розподілу при внесенні змін до обласного бюджету з урахуванням очікуваних змін у законодавстві в частині видатків освітніх закладів (наприклад, умови оплати праці, виплата стипендій).

З урахуванням наведеного, загальний додатковий ресурс за власними та закріпленими доходами і базовою дотацією, який з урахуванням затвердження державного бюджету може бути перерозподілено на інші видатки обласного бюджету, складає 88 352,395 тис. гривень.

Додатковий ресурс пропонується спрямувати:

1. На збільшення видатків обласній раді загальним обсягом 1 854,9 тис. грн, у тому числі на поточні незахищені статті видатків апарату обласної ради – 140,9 тис. грн.; на реалізацію заходів Програми розвитку місцевого самоврядування у Волинській області на 2016-2018 роки – 114,0 тис. грн (50,0 тис. грн – на підвищення кваліфікації депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування та 64,0 тис. грн – на одноразову грошову виплату особам, яким у 2018 році буде присвоєно звання „Почесний громадянин Волині”, відповідно до Положення, затвердженого рішенням обласної ради від 18 серпня 2000 року № 13/23 (зі змінами)); на реалізацію заходів Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2015 – 2018 роки для надання матеріальної допомоги громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах, за зверненнями до депутатів обласної ради – 1600,0 тис. гривень.

2. На стипендіальний фонд та виплати, пов'язані зі зміною розміру стипендій у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 918 (оприлюднена 06.12.2017) та врахуванням матеріальної допомоги студентам у розмірі 10 відсотків стипендіального фонду, на суму 12 822,295 тис. гривень.

3. На функціонування обласного перинатального центру, відкриття якого планується у 2018 році, на суму 45 248,9 тис. грн. з яких 29 200,0 тис. грн на капітальні видатки (управлінню капітального будівництва – 6 150,0 тис. грн, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації – 23 050,0 тис. грн) та 16 048,9 тис. грн. – на поточне утримання.

4. На співфінансування субвенції з державного бюджету на придбання ангіографічного обладнання у сумі 11 538,0 тис. гривень.

5. На співфінансуваня субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" у сумі 6 388,3 тис. гривень.

6. На збільшення видатків на проведення розрахунків за надані сеанси гемодіалізу на суму 5 000,0 тис. гривень.

7. На збільшення видатків відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації на 500,0 тис. грн. на поточні видатки обласної школи вищої спортивної майстерності.

8. На збільшення видатків бюджету розвитку спеціального фонду управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації на 5 000,0 тис. грн. на реконструкцію будівель комунального підприємства „Волинський обласний санаторій матері і дитини „Турія” під навчально-оздоровчий комплекс Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на вул. Володимирській,137 в м. Ковелі Волинської області.

Окремі зміни передбачаються і за спеціальним фондом обласного бюджету.

По екологічному податку планові надходження спеціального фонду зменшуються на 2 380 тис. грн у зв’язку з переглядом відсотка податку, який зараховується до обласного бюджету з 55 до 30. У зв’язку з наведеним, пропонується зменшити на таку ж суму нерозподілені кошти цільової субвенції місцевим бюджетам.

Обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за спеціальним фондом зменшується на 39 129,1 тис. гривень. У зв’язку з цим, пропонується зменшити на таку ж суму асигнування департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації.

 

З текстом рішення та додатками до нього можна ознайомитись за посиланням http://www.finance.voladm.gov.ua/category/c-10-11/.

 
 
   
 
 
Веб-студія Терен Волинська обласна державна адміністрація Веб-портал органів виконавчої влади Інтернет-представництво Президента України